thum-ef7a3e8d051963f61017-azmon93

۱۱۴۷ نفر در آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی پذیرفته شدند

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد:

۱۱۴۷ نفر در آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی پذیرفته شدند/ قبولی ۶۲ درصدی زنان/ پذیرفته شدگان برای ثبت نام از امروز تا دوشنبه به دانشگاه های پذیرفته شده مراجعه کنند

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به انتشار کارنامه آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پزشکی، گفت: در این آزمون، داوطلبان در ۷۲ رشته پذیرفته شدند که ۱۲ رشته مربوط به دارو سازی و بقیه مربوط به رشته های علوم پایه است.
محمدحسین پورکاظمی  اظهار داشت: در آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی داوطلبان می بایست حائز ۷۰ درصد نمره کتبی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه می شدند. خوشبختانه کارنامه کتبی داوطلبان به همراه کلید سوالات و پاسخنامه در سایت سنجش قرار داده شده اما اگر فردی به ۳۰ درصد نمره مصاحبه که توسط قطبها ی دانشگاه های علوم پزشکی به روشی منطقی انجام شده، اعتراضی دارد، می تواند اعتراض خود را در این مورد اعلام کند.
وی تعداد افراد حاضر در آزمون تخصصی دکتری رشته های علوم پزشکی را بیش از ۷ هزار نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و در نهایت حدود یک هزار و ۱۴۷ نفر پذیرفته شدند که ۷۱۰ نفر معادل ۶۲ درصد زن و ۴۳۷ نفر معادل ۳۸ درصد مرد بودند.
پورکاظمی اضافه کرد: با توجه به اینکه ظرفیت دانشگاه ها حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر اعلام شده بود، ظرفیت برخی از رشته ها تکمیل نشد و در صورتی که دانشگاه های علوم پزشکی علاقه مند باشند می توانیم برای رشته هایی که هنوز ظرفیت دارند، مرحله تکمیل ظرفیت را انجام دهیم.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت، داروسازی، دندانپزشکی و طب سنتی سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ نیز از امروز شنبه ۱۷ مهرماه تا دوشنبه ۱۹ مهرماه می توانند برای ثبت نام به دانشگاه ها مراجعه کنند.
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>