11

دومین همایش نقش جامعه پزشکی در دفاع مقدس برگزار شد

دومین همایش نقش جامعه پزشکی در دفاع مقدس با حضور جمعی از مسئولان نظام سلامت و تعدادی از سرداران دفاع مقدس در محل سالن همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد.

در این مراسم که به مناسبت هفته دفاع مقدس و برای دومین بار برگزار می شد، دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، دکتر حریرچی قائم مقام  و تعداد دیگری از مدیران وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به همراه دکتر علیرضا زالی رییس نظام پزشکی کشور، دکتر علی اصغر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رییس نظام پزشکی تهران بزرگ و جمع زیادی از پزشکان حاضر در دوران جنگ حضور داشتند. سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران و دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز از جمله مدعووین حاضر در این همایش بودند.

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در دومین همایش نقش جامعه پزشکی در دفاع مقدس با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت و درمان ریشه‌های دفاع مقدس باقی مانده است، گفت: رفاقت و صمیمیت که مبنای آن انقلاب بوده است، همچنان پایدار بوده و جامعه پزشکی هم قبل از انقلاب و هم در دوران پس از انقلاب اقدامات زیادی انجام داده و شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

وی با اشاره به اینکه پزشکان در فراز و نشیب انقلاب اسلامی فعال بودند، گفت: این افراد نیز در صف مقدم دفاع مقدس فعالیت کرده و در دوران جنگ تحمیلی کارنامه درخشانی دارند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: جامعه پزشکی داوطلبانه جهت فعالیت و حضور در جبهه‌های نبرد سبقت داشت و جنگ و دفاع مقدس واقعاً آموزش‌ها و مهارت‌های پزشکی را به شکل اعجاب‌انگیزی ارتقا داد.

دکتر هاشمی ادامه داد: در حوزه جراحی نیز گنجینه‌های بی‌نظیری را به‌دست آوردیم که قابل‌عرضه به  همه دنیا است.

گفتنی است در این مراسم از تعدادی از پزشکان دوران دفاع مقدس نیز تجلیل به عمل آمد

bbbb_250620

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>