thum-1b9d539dde45755e59d8-4_4564_8488_34b

دکتر پیوندی: از زمان شروع طرح تحول سلامت تخت های ویژه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حدودا دو برابر شده است

بزرگترین پی آی سی یو کشور به همراه بخش جدید نوزادان و بخش روماتولوژی دیروز در بیمارستان کودکان مفید با حضور معاونین وزارت بهداشت، رییس فرهنگستان علوم پزشکی، رییس سازمان نظام پزشکی تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمعی از مسوولان و پزشکان مرکز افتتاح شد.

در این مراسم علی اصغر پیوندی رییس سازمان نظام پزشکی تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به حجم گسترده خدمات بیمارستان مفید و مراجعات بسیار بالای آن بیان کرد: بیمارستان مفید ویژگی‌های متمایز‌ی نسبت به سایر بیمارستان‌ها دارد و به عنوان بیمارستان مرجع نه تنها در ایران بلکه در کشور های منطقه به حساب می‌آید و بیماران زیادی برای درمان از کشورهای منطقه به این بیمارستان مراجعه می کنند.

وی وجود مراکز تحقیقاتی در حوزه کودکان را ضروری خواند و افزود: با توجه به ضرورت تحقیقات حوزه کودکان، وزارتخانه با ایجاد و استقرار پژوهشکده سلامت کودکان در بیمارستان مفید موافقت کرده و در آینده این پژوهشکده ساخته شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

دکتر پیوندی گفت: برای توسعه این بیمارستان و بیمارستان‌های کودکان به حمایت جدی مردم، وزارت بهداشت و دانشگاه نیاز است چرا که برای ادامه مسیر طرح تحول و افزایش کیفی و کمی خدمات با توجه به سیاست‌های جمعیتی کشور، باید به این مسئله توجه  ویژه ای شود.

وی با اشاره به تغییرات حوزه بهداشتی و درمانی در دو سال اخیر، بیان کرد: با توجه به اینکه بیمارستان مفید یکی از بیمارستان‌های مردمی است برای گسترش و توسعه آن نیز می‌توان از مردم کمک گرفت و قطعا این یکی از بهترین راهکارهای حل مشکلات و توسعه بیمارستان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، افتتاح بیمارستانی در حاشیه تهران را برای ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان لازم دانست و افزود: افتتاح چنین بیمارستانی با کمک شهرداری و با در اختیار گذاشتن فضای فیزیکی لازم امکان‌پذیر می شود.

دکتر پیوندی در ادامه با اشاره به دستاوردهای طرح تحول تصریح کرد: قبل از اجرای طرح تحول، تعداد تخت های ویژه در بخش‌هایICU ، PICU وNICU تعداد ۲۰۵ تخت بوده که از زمان شروع این طرح تا کنون ۱۸۰ تخت ویژه در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه به این تعداد افزوده شده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ همچنین از افزایش و بهسازی ۴۲ هزار متر مربع فضای درمانی در طول دو سال گذشته خبر داد و اظهار امیدواری کرد با کمک های دولت، وزات بهداشت و خیرین بتوان برای توسعه بیمارستان کودکان مفید اقدامات بیشتری انجام داد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>