peyvandib_244135

دکتر پیوندی: ارتقاء دانش پزشکی در کنار افزایش مهارت بالینی و توسعه اخلاق حرفه ای معنا می یابد

 مراسم افتتاحیه شصت و سومین دوره آزمون دانشنامه ‌تخصصی پزشکی ۱۳ شهریورماه در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

دکتر علی‌اصغر پیوندی رئیس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در مراسم افتتاحیه شصت و سومین دوره آزمون دانشنامه ‌تخصصی پزشکی، ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و اساتید علوم پزشکی سراسر کشورگفت: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی همچون سالهای گذشته افتخار برگزاری این رویداد بزرگ پزشکی کشور را عهده دار است و تمام تلاش خود را به منظور میزبانی شایسته به کارگرفته است.

وی افزود: در شصت و سومین دوره  آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی، امسال میزبان ۴۷۸ نفر از اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستیم که برای طراحی سوال و اجرای آزمون به این مراسم آمدند تا دانش و مهارت بیش از ۲۳۰۰ داوطلب این آزمون را در ۲۷ رشته مورد ارزیابی قراردهند.

دکتر پیوندی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که پیشرفت و خودکفایی که امروز در علوم پزشکی اتفاق افتاده است موجبات افتخار و برتری نظام سلامت را فراهم آورده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی  لازمه حفظ و استمرار مقام پیشگامی در نظام پزشکی کشور را؛ توجه جدی به حوزه آموزش، پژوهش، ارزشیابی استاندارد، هدفمند و افزایش شتاب رشد علمی دانست.

دکتر پیوندی با اشاره به اهمیت تامین سلامت در جامعه و نجات جان بیماران ضمن برخورداری از آموزشهای مناسب، سرمایه گذاری در حوزه آموزش پزشکی خصوصا در مقاطع تخصص و فوق تخصص را روشی منطقی و سنجیده و پیش نیاز مستحکم ترکردن زیرساختهای آینده علوم پزشکی در کشور ذکر کرد.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید برتوجه بیشتر و جدی تر داوطلبان در انتخاب رشته، متناسب با نیاز جامعه و منطقه،بر لزوم بهرمندی داوطلبان ازمشاوره، تجربه و دانش اساتید و اعضای هیات علمی در حوزه درمان، آموزش و پژوهش نظام سلامت کشور تاکید کرد.

بنا به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دستیاران تخصصی، خط مقدم خدمت رسانی در حوزه های درمان، آموزش و پژوهش هستند، بنابراین لازم است به منظور ارتقای کیفیت درمان، آموزش و پژوهش ضمن برنامه ریزی دقیق تر و توجه به نیازهای مادی و معنوی، در راستای کاهش مشکلات دوران تحصیل دستیاران نقشی موثر و اساسی ایفا کنیم.

دکتر پیوندی در پایان ایجاد اصلاحات در تحصیلات تکمیلی راخواستار شد و گفت: امروزنباید تنها به دانش تکیه کرد بلکه لازم است به افزایش دانش مهارت بالینی و اخلاق حرفه ای نیز نگاه ویژه ای داشت. اگر چنانچه این مهم محقق شود می توانیم ادعا کنیم افرادی را تربیت کرده ایم که می توانند نیازهای واقعی جامعه را برآورده کنند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>