147184966717242500

دکتر پیوندی در دیدار با جامعه پزشکی: حرفه پزشکی پیوند ناگسستنی با مردم دارد

مراسم بزرگداشت روز پزشک با حضور حجت السلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور، دکتر هاشمی وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر پیوندی رییس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و جمع کثیری از مدیران نظام سلامت، رؤسا و مدیران نظام پزشکی و اساتید دانشگاه برگزار شد.

دکتر پیوندی رییس نظام پزشکی تهران بزرگ و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در این مراسم ضمن تبریک زادروز ابوعلی ‏سینا حکیم و دانشمند نامدار ایرانی و روز پزشک به جامعه پزشکی سراسر کشور، به نمایندگی از سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ و جامعه پزشکی پایتخت جمهوری اسلامی و نیز خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از رییس جمهور به جهت حضور درجمع منتخبان جامعه پزشکی قدردانی کرد.

وی با بیان این مطلب که نخستین حضور رئیس جمهور در مراسم روز پزشک، حاکی از توجه ویژه دولت به جامعه فرهیخته پزشکی است اظهار امیدواری کرد دیدار رییس جمهور با جامعه پزشکی در روز پزشک به صورت دائمی در برنامه های نهادریاست جمهوری قرار گیرد و در سال آینده چنین دیدار هایی با برنامه ریزی بهتر و جامع تر انجام پذیرد.

دکتر پیوندی گفت: جناب آقای رییس جمهور؛ تدابیر و اهتمام ویژه دولت یازدهم و شخص حضرتعالی برای سرمایه‏ گذاری و اختصاص منابع به حوزه سلامت که علیرغم مشکلات و کمبودهای اقتصادی کشور در قالب طرح تحول سلامت تجلی یافت، امیدهای بسیاری برای جبران کاستی‏ های دیرین این حوزه در جامعه پزشکی و مردم عزیز ایران ایجاد کرده است.

 وی افزود: علیرغم گام‏های مؤثر و امیدبخش در دو سال نخست، به تدریج موانعی در برابر حرکت پرشتاب و تحول‏گرایانه دولت در حوزه سلامت بروز کرده و جامعه پزشکی امیدوار است با تدابیر حضرتعالی، سایر مشکلات موجود در این مسیر نیز مرتفع گردد تا ظرفیت های والای جامعه پزشکی در جهت ایجاد جامعه سالم شکوفا شود.

دکتر پیوندی ادامه داد: برای دستیابی به نظام سلامت مطلوب؛ ساماندهی اقتصاد سلامت به ویژه در بخش تامین و مدیریت منابع ضروریست، در این مسیر بدون تردید نقش حضرتعالی در ایجاد هم‏راستایی و هماهنگی میان همه اجزای دولت حیاتی است.

رییس نظام پزشکی تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکی از دغدغه‏ های جامعه پزشکی اظهار داشت: متاسفانه طی سالهای گذشته و به ویژه در ماههای اخیر تلاش‏هایی صورت گرفته تا جامعه پزشکی جدای از مردم نمایانده شود، شایستگی‏ها و خدمات عموم جامعه پزشکی با کوچکترین بهانه‏ای مخدوش و صحنه تقابل جامعه پزشکی و مردم تصویرسازی شود. چنین صحنه‏آرایی ‏های زیانباری آگاهانه یا ناآگاهانه سلامت جامعه را هدف می‏ گیرد.

دکتر پیوندی گفت: حقیقت این است که پزشکان بخشی از همین جامعه هستند، از میان مردم برآمده ‏اند و در سراسر کشور به مردم خدمت می‏ کنند، پزشکان انسان‏های غیرعادی یابیگانگانی از دیگر کشورها نیستند. آنها فرزندان همین سرزمین اند و دغدغه اصلی شان هم خدمت به مردم ایران اسلامی است و اگر چنانچه هر یک از آحاد جامعه نیک بنگرند در میان خویشاوندان و آشنایان خود پزشکان متعهدی را سراغ دارند، پزشکان و خانواده‏ شان هم در زمان بیماری به سایر اعضای جامعه پزشکی همین کشور مراجعه می‏ کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان این مطلب که حرفه پزشکی پیوند ناگسستنی با مردم دارد، خاطرنشان کرد: این پیوند، پیوندی از جنس مهر و اخلاق و مسؤولیت‏ پذیری است و پاسخگویی لحظه لحظه فعالیت حرفه‏ای یک پزشک و گروه پزشکی در کمک به ارتقای سلامت هم‏نوعان و هم‏ میهنان به این ترتیب که حتی در مواردی که خطایی در کار پزشک و یا تیم پزشکی رخ می‏دهد انگیزه والای  پزشک برای کمک به بیمار غیر قابل انکار است.

وی افزود: دشواری های بی شمار این حرفه از کشیک های طولانی و کار شبانه روزی و دوری از خانواده تا استرس ناشی از مسوولیت حفظ جان پیچیده ترین مخلوقات، جز با عشق و ایثار و نوع دوستی قابل تحمل نیست.

دکتر پیوندی با اشاره به این مهم که رهبر معظم انقلاب اسلامی، با تکیه بر آموزه‏های دینی بر صیانت از قداست حرفه پزشکی و حفظ اعتماد پزشک و بیمار تاکید نموده‏ اند؛ اجرای  این مسؤولیت خطیر و همگانی را در درجه اول متوجه جامعه پزشکی و در مراتب بعدی متوجه دولتمردان، سیاستگذاران، اهالی فرهنگ و رسانه و آحاد هم‏ میهنان دانست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درپایان ضمن تبریک مجدد روز پزشک، حمایت معنوی مسؤولان بلندپایه نظام را مایه امید و دلگرمی جامعه پزشکی ذکر و اظهار امیدواری کرد که جامعه پزشکی همچون گذشته با اهتمام به خدمت ‏رسانی و پایبندی به اخلاق حرفه‏ای، مسؤولیت‏ پذیری و پاسخگویی اجتماعی، از قداست پزشکی و جایگاه والا و پیشینه پرافتخار خویش در برابر بی‏ مهری‏ ها صیانت کند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>