518_4440_1475580123360_dr-peyvandi

وزیر بهداشت و رییس نظام پزشکی تهران از خدمات تیم پزشکی و پرستاری در انجام عملیات احیای آیت الله هاشمی رفسنجانی تقدیر کردند

وزیر بهداشت طی نامه ای به رئیس سازمان نظام پزشکی تهران و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خواستار تقدیر از پزشکان متخصص و پرستاران بیمارستان شهدای تجریش درانجام عملیات احیای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی شد.
پیرو نامه دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، دکتر علی اصغر پیوندی از آمادگی حرفه ای و تلاش های خستگی ناپذیر اعضا تیم پزشکی و پرستاری حاضر دربیمارستان شهدای تجریش در انجام عملیات احیای قلبی- تنفسی مبارز سختکوش انقلاب و یار دیرین امام(ره) و رهبری تقدیر نمود.
در متن تقدیر دکتر پیوندی آمده است:
“شامگاه یکشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۵ اتفاقی تاریخی در بیمارستان شهـدای تجریش رقم خورد که اگر چه کام همه مسئولان و ملّت ایران را تلخ کرد اما علی رغم عدم حصول نتیجه مطلوب، آمادگی حرفه ای و همه جانبه کادر درمانی بیمارستان شهدای تجریش را برای مدیریت حوادث آنی و غیرقابل پیش بینی به منصه ظهور رساند. بدینوسیله پیرو نامه مورخ ۲۰/۱۰/۱۳۹۵ وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراتب سپاسگزاری خود و ایشان را از تلاشهای خستگی ناپذیر شما که با آمادگی کامل همه همت خود را در جهت انجام عملیات احیاء آیت ا… هاشمی رفسنجانی، مبارز نستوه انقلاب و یار دیرین امام (ره) و رهبـری به کار بستید، ابراز می نمایم.
امید است در سایه الطاف خداوند متعال، همواره در مسیر خدمت به نظام سلامت و ملّت شریف ایران پیـروز و سربلند باشید.”
گفتنی است آیت الله هاشمی رفسنجانی حوالی ساعت شش روز یکشنبه ۱۹دی ماه با حالت سیانوز (‏لب و پوست تیره) ناشی از ایست قلبی و تنفسی به اورژانس بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد. تیم پزشکی و پرستاری بیمارستان بلافاصله با حضور بر بالین ایشان حدود یک ساعت و پانزده دقیقه عملیات احیا را انجام دادند.
وزیرمحترم بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی تهران و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیز بلافاصله با حضور در بیمارستان بر روند احیای قلبی و تنفسی ایشان نظارت داشتند. ولی متاسفانه علی رغم همه تلاش های تیم پزشکی و انجام همه اقدامات لازم، بازگشت ایشان به زندگی و ادامه حیات ممکن نشد.

photo_2017-01-14_12-33-43

پیام تسلیت متفاوت رئیس نظام پزشکی تهران به مناسبت رحلت آیت الله رفسنجانی

پیام تسلیت متفاوت دکتر پیوندی رئیس سازمان نظام پزشکی تهران به مناسبت رحلت آیت الله رفسنجانی:

درباره شبي كه دلهره از در و ديوار بيمارستان مي باريد

در طول دهها سال حرفه پزشکی و مسئولیت های مدیریتی روزها و شب های پرتب و تابی را از سر گذرانده ام اما شامگاه روز نوزدهم دی ماه ۱۳۹۵ دلهره آورترین شب زندگی من بود. یکی از بزرگان انقلاب و یار دیرین امام(ره) و رهبری در بستر مرگ بود و ما هیچ کاری از دست مان برنمی آمد. آیت الله خودش راحت آرمیده بود اما ولوله ای در جان همه ما انداخته بود.
من دقایقی بعد از ورود ایشان به اورژانس بیمارستان شهدای تجریش به آنجا رسیدم. همه «اتندهای» بیمارستان در اورژانس بودند. طب اورژانس، بیهوشی، متخصص قلب و غیره. هر کاری هم که در حوزه پزشکی از دست شان بر می آمد انجام دادند از تنفس مصنوعی گرفته تا ماساژ قلبی و تزریق دارو و… من و دکتر هاشمی، وزیر محترم بهداشت هم ناظر بر همه این تلاش ها بودیم. اما متاسفانه پیش از آنکه به بیمارستان شهدای تجریش برسد، کار از کار گذشته بود و پزشکان پرتوان ما هم علی رغم یک ساعت و اندی عملیات احیا امید خود را برای ادامه حیات آن مرد بزرگ از دست دادند. «سیانوز» و «آسیستول» دو اصطلاح کاملا آشنا برای ما در حرفه پزشکی است. اولی، یعنی داشتن لب های تیره که خون به دلیل عدم جریان در بدن آن ناحیه را کبود می کند و دومی یعنی نداشتن نبض. آیت الله با این دو علامت به بیمارستان رسیده بود. این یعنی ایست قلبی و تنفسی رخ داده و مدتی هم هر چند اندک از آن گذشته است. تلاش ها بی ثمر بود…
همه چیز آنقدر ناگهانی رخ داد و حادثه آنقدر سهمگین بود که همه رویه های اداری و امنیتی از میان برداشته شده بود. صدای ناله و شیون در و دیوار اورژانس بیمارستان را می لرزاند. مسئولان بلند پایه نظام داخل اورژانس بودند و بعضا رنگ رخسار، سر درون آنها را هویدا می کرد. رییس جمهور محترم بلافاصله به بیمارستان رسیدند، بدون تشریفات معمول اداری و امنیتی. بر بالین آیت الله حاضر شدند و تاثر ایشان دل همه ما را به درد آورد. آن شب اشک های کسانی را به چشم دیدیم که شاید در سخت ترین لحظات زندگی شان خم به ابرو نیاورده بودند. از سوی دیگر مردم به سمت بیمارستان سرازیر شده بودند و کار درمانی بیمارستان دچار وقفه ای اساسی شده بود. تنها تصمیم درست در آن شرایط آن بود که پیکر مطهر آیت الله از بیمارستان شهدای تجریش خارج و به مکانی منتقل شود که همه مسئولان بتوانند در آنجا حضور یابند. تصمیم اجرا شد. آیت الله به حسینیه جماران رفت، این بار اما بی جان و سبکبار.
تسلیت واژه کوچکی برای این غم بزرگ است…

فردا همه با هم برای تشییع آن بزرگمرد به دانشگاه تهران می رویم

آدرس کانال یادداشت های پراکنده : @drpeyvandi

dr-hashemi_276407

دکتر هاشمی: مردم نتایج طرح تحول سلامت را دیده اند

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در بیست و چهارمین اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی در سه سال اخیر جو آرامی را شاهد بودند و امیدواریم این جو در ماه‌های باقیمانده دولت نیز ادامه داشته باشد که البته به دلیل در پیش بودن انتخابات این کار سخت است زیرا همواره عده‌ای هم در این مواقع از فضای دانشگاه‌ها سوء استفاده می‌کنند.
دکتر هاشمی در این باره افزود: در دانشگاه‌ها نیز باید تفکرات سیاسی وجود داشته باشد؛ چرا که دانشگاه‌ها محل نقادی هستند، اما دانشگاه باشگاه سیاسی نیست و من بدون رودربایستی از روسای دانشگاه‌ها می‌خواهم که اجازه ندهند از فضای دانشگاه‌ها سوء استفاده شود.
وزیر بهداشت درباره آزادی بیان دانشجویان دانشگاه ها نیز گفت: دانشجویان آزادند و باید تریبون آزاد داشته باشند و بتوانند نظراتشان را بگویند، اما افرادی هستند که وجودشان نه آرامش‌ بخش است و نه موثر، بلکه فقط در پی دعوا هستند و کارهایشان به صلاح دانشجو و دانشگاه نیست.
دکتر هاشمی در ادامه گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب، دانشگاه‌ها از طرف گروه‌های سیاسی عرصه کشاکش گروه‌های مختلف شده بودند اما با آغاز جنگ تحمیلی مشخص شد که چه کسی مرد عمل است و بچه مسلمان های بی ادعا برای دفاع از کشور اقدام کردند.
وزیر بهداشت با ذکر این نکته که روسای دانشگاه ها در ماه‌های باقیمانده نیز باید اقتدارشان را حفظ کنند و در مواردی که باید نه بگویند این کار را انجام دهند، ادامه داد: اساس کار ما در دانشگاه‌ها وظیفه‌ای است که قانون بر عهده ما گذاشته و نه تریبون دادن به این جریان و آن حزب اما در عین حال نباید آزادی دانشجویان هم سلب شود و ما باید روی افرادی که در آینده می‌خواهند حوزه سلامت را مدیریت کنند موثر باشیم چرا که آنها بسیار ارزشمندند.
وزیر بهداشت با اشاره به حمایت‌های رییس جمهور از طرح تحول نظام سلامت، گفت: رفاه اجتماعی مهم‌ترین مسوولیت دولت است و رییس‌جمهور بارها مشکلات این طرح را با تدبیر حل کرده‌ و در حال حاضر هم از طریق رییس دفتر خود و وزرا در پی رفع هر چه زودتر مشکلات دانشگاه‌ها در حوزه مطالبات هستند.
وی گفت: مهم‌ترین وظیفه‌ حکومت و به ویژه جمهوری اسلامی ایران توسعه رفاه اجتماعی و توجه به معیشت مردم است که این موضوع از آرزوهای امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب است.
دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: در این راستا مسوولیت حوزه سلامت به ما محول شده است که ما طی دو سال و نیم گذشته طبق وظیفه خود در قالب طرح تحول نظام سلامت خدمات زیادی را از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به مردم ارائه داده ایم.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: سه هدف مهم طرح تحول نظام سلامت کاهش پرداختی از جیب مردم، توسعه زیرساخت‌های سلامت و افزایش دسترسی مردم به خدمات سلامت بوده است و  اگر مردم از این طرح حمایت می‌کنند، به دلیل مشاهده تحقق این اهداف بوده است، آنها دیده اند که خدمات توسعه یافته، زیرساخت‌ها در حال اصلاح است و خدماتی مانند اورژانس و زایمان طبیعی افزایش پیدا کرده و در مناطق محل زندگی خود شاهد حضور متخصصان بوده اند که این اقدامات با شرایط گذشته قابل قیاس نیست.
دکتر هاشمی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت یک طرح بزرگ اجتماعی است، افزود: این طرح علیرغم همه مشکلات روزهای پرفروغ‌تری را خواهد داشت و ما با وجود حاشیه‌هایی که برایمان ایجاد کردند، با اهتمام بیشتر این مسیر را دنبال می‌کنیم؛ زیرا معتقدیم که این طرح مصداق عمل صالح است؛ پس روسای دانشگاه‌ها باید این ماه‌های باقیمانده را با سرعت و دقت بیشتری پیش ببرند.
وزیر بهداشت روسای دانشگاه‌ها را از برجسته‌ترین اساتید رشته‌های خود دانست و پذیرفتن مسئولیت اجرایی از سوی آنان را نوعی جهاد نامید.
دکتر هاشمی با آرزوی ادامه یافتن طرح تحول سلامت با یاری خدا و اهتمام مسئولین گفت: ما خرابی‌های زیادی در این حوزه داریم و سال‌های طلایی ای را هم از دست داده‌ایم اما اکنون باید جبران کنیم.
وی گفت: اگر در دوره‌ای پول کمتری به حوزه سلامت داده شده، الان منابع را بیشتر کنیم و اگر در حوزه پیشگیری در ادوار گذشته غفلت شده و امروز گرفتار بیماری ها و درمان شدیم، اکنون باید حواس‌مان را جمع کرده و مراقبت کنیم.
1_275201

بازدید دکتر پیوندی از امکانات بهداشتی و درمانی ورامین

دکتر پیوندی با حضور در شهرستان ورامین با همراهی فرماندار و تعدادی از مسئولین شهری از پروژه های بهداشتی و درمانی این شهرستان بازدید کردند.

دکتر علی اصغر پیوندی رییس سازمان نظام پزشکی تهران و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر بهبود ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای شهرستان های جنوبی استان تهران مطابق با استانداردهای موجود، گفت: در این شهرستان حاضر شده ایم تا با سرعت بخشیدن به رفع موانع موجود، چرخه خدمات نظام سلامت در این مناطق کامل تر شده و نیازهای مردم شهرستان برای رجوع به مراکز پایتخت به حداقل لازم کاهش یابد.

دکتر پیوندی با اشاره به اتمام ساخت بخش جدید بیمارستان شهید مفتح ورامین اظهار داشت: با کمک های مردمی و همت خیرین ساختمان جدید این بیمارستان تقریبا به اتمام رسیده و هم اکنون مسئولین دانشگاه و شهرستان با کمک و همراهی یکدیگر باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا با تامین تاسیسات و تکمیل تجهیزات لازم هرچه زودتر این ساختمان را برای ارایه خدمات به مردم شریف این شهرستان بزرگ آماده کنند.

وی تامین بخشی از تجهیزات مثل دستگاه پیشرفته ام آر ای را مطلوب ارزیابی کرد و تاکید کرد: با توجه به اینکه ساختار فیزیکی این بیمارستان دیگر پاسخگوی ارایه خدمات به مردم نیست، می بایست موانع موجود برای افتتاح و راه اندازی این ساختمان جدید هرچه زودتر رفع شده و تا قبل از اتمام دولت یازدهم به بهره برداری کامل برسد.

در ادامه، فرماندار ورامین نیز در این جلسه مشترک گفت: دولت یازدهم در حوزه بهداشت، درمان و سلامت مردم خدمات شایسته ای را ارائه کرده و بااجرای طرح تحول نظام سلامت، بسیاری از دغدغه های مردم در دست یابی به امکانات بهداشتی و درمانی را برطرف نموده است.

گفتنی است: دکتر  پیوندی و هیات همراه، در ابتدا با حضور در بیمارستان شهید مفتح ورامین از روند اتمام ساختمان جدید این بیمارستان بازدید کردند. در این بازدید که دکتر محمدرضا یوسفی فرماندار شهرستان، دکتر بختیاری رییس شبکه بهداشت و درمان و همچنین دکتر نورالهی رییس بیمارستان شهید مفتح نیز حضور داشتند، روند ساخت بخش های مختلف ساختمان جدید بیمارستان مورد ارزیابی قرار گرفت. دستگاه جدید ام آر آی ساخت شرکت زیمنس که به تازگی در این ساختمان نصب شده و یکی از پیشرفته ترین دستگاههای ام آر آی در استان تهران به شمار می رود، از جمله بخش ها و تجهیزاتی بود که مورد بازدید قرار گرفت و بسیار مطلوب ارزیابی شدو در ادامه با حضور در مرکز جامع خدمات سلامت شهید مدنی روند ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم را مورد بررسی قرار دادند.

مدیران و مسیولین سپس با حضور در فرمانداری شهرستان ورامین در جلسه ای مشکلات و موانع تکمیل و راه اندازی پروژه های بهداشتی و درمانی در این شهرستان را بررسی کردند.

poster

دومین همایش سراسری پزشک خانواده با حضور ۱۸۰۰ پزشک برگزار شد

دومین همایش سراسری پزشک خانواده با حضور مسوولان نظام سلامت کشور و ۱۸۰۰ نفر از همکاران پزشک ۸ تا ۱۰ دیماه در مرکز همایش‌های رازی برگزار شد.

در افتتاحیه این همایش دکتر حریرچی قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، دکتر پیوندی رییس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ و رئیس این همایش و جمعی دیگر از مسوولان و اعضای هیت مدیره سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ حضور داشتند.

photo_2017-01-01_19-43-30

در بسته سیاست گذاری کشورهای پیشرفته پزشک خانواده محور اصلی است

در ابتدای مراسم افتتاحیه دکتر شهرام یزدانی دبیر علمی دومین همایش سراسری پزشک خانواده، ضمن تاکید بر نقش پزشک خانواده در بهبود نظام سلامت کشور، بیان کرد: پزشک خانواده از هرمنظری تنها راه تحقق اهداف و معیارهای نظام سلامت برای بهبود وضعیت، کنترل منابع، هزینه اثربخشی و… است.

دکترشهرام یزدانی با اشاره به نقش کلیدی پزشک خانواده در سیاست گذاری های حوزه بهداشت و سلامت، تصریح کرد: در بسته سیاست گذاری کشورهای پیشرفته پزشک خانواده محور اصلی است و خوشبختانه طی یک دهه گذشته کشور ما نیز به این مهم توجه داشته و گفتمان های لازم برای پیاده سازی و اجرای این طرح انجام شده است.

 دبیر علمی دومین همایش سراسری پزشک خانواده گفت: در بخشی از نظام سلامت کنونی کشور، جایگاه پزشک خانواده و توسعه آن در شبکه بهداشتی صورت گرفته اما اقدامات انجام شده به هیچ وجه کامل نیست؛ چراکه امروزه وضعیت ما در این حوزه علی رغم تلاش های مسئولین، از کشورهای منطقه عقب تر است.

به گفته وی شروع گفتمان ها برای گسترش طرح پزشک خانواده جای امیدواری برای به ثمر نشستن آن دارد اما باید گفت که پیمودن این مسیر نیاز به حمایت های جدی مسئولین و همکاران دارد.

دکتریزدانی، توجه به ابعاد مختلف پزشک خانواده اعم از تربیت متخصصین این حوزه، تبیین جایگاه آن و… را ضروری خواند و افزود: سرمایه گذاری برای ادامه طرح پزشک خانواده قطعا بازگشتی چند برابری دارد.

وی اظهار داشت: بکی از اهداف اساسی چنین کنگره هایی اثبات این مطلب است که تمامی خدمات ارائه شده در طرح پزشک خانواده مبتنی بر دانش بوده و تمام همکاران به صورت کاملا علمی وظایف خود را انجام می دهند.

دبیر علمی دومین همایش سراسری پزشک خانواده درپایان با اشاره به استقبال قابل توجه پزشکان از اولین کنگره پزشک خانواده، خاطرنشان کرد: با توجه به طیف گسترده مخاطبین این همایش و بازخوردهای مثبت آنان، همایش امسال براساس نیازسنجی در سطح شبکه های بهداشت و درمان برنامه ریزی شده و از اساتید به نام برای ارائه آخرین اطلاعات دعوت شده تا طی ۳ روز مطالب لازم برای همکاران ارائه شود.

photo_2017-01-01_19-43-43

حاکمیت در بحث بهداشت و درمان موظف به ایجاد منابعی برای ارائه خدمات نظام سلامت است

در ادامه مراسم افتتاحیه دکتر پیوندی رییس سازمان نظام پزشکی تهران و رئیس همایش توجه به آخرین یافته های علمی دنیا و ارائه آن به همکاران را یکی از وظایف اصلی سازمان نظام پزشکی دانست و اظهار داشت: براساس قوانین کشور، دولت و حاکمیت در بحث بهداشت و درمان موظف به ایجاد منابعی برای ارائه خدمات نظام سلامت به مردم است.

دکتر پیوندی افزود: خوشبختانه بعد از سه دهه غفلت درنظام سلامت، در دولت یازدهم با همکاری تمام ارگان های نظام سلامت و شروع طرح تحول از اردیبهشت سال ۹۳، برخی از دغدغه های مردم کاهش یافته و علاوه بر آن استفاده بهتری ازز توانایی همکاران شد، هرچند که نمی توان انتظار داشت که همه مشکلات به زودی از بین برود.

رییس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ، ضمن اشاره به نتایج مثبت طرح تحول سلامت، بیان داشت: علی رغم تلاش های انجام شده، هنوز تا رسیدن به وضعیت ایده آل فاصله زیادی داریم که لازم است با همدلی و همراهی تمام همکاران، علاوه بر هموار کردن مسیر ، در کاهش چالش های این حوزه هم اقدامات موثری انجام داد.

وی با تاکید بر سیاست های رهبری به عنوان یکی از اسناد معتبر بالادستی، گفت: تنها حرف از این سیاست ها کفایت نمی کند بلکه باید با راهبردهای مشخصی به صورت علمی در این عرصه تلاش کرد و طبق فرموده رهبری باید وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی با بیمه کارآمد درصدد حل مشکلات باشد که پزشک خانواده مهمترین راهکار حل مسائل و چالش هاست.

دکترپیوندی با بیان اینکه پزشک خانواده در تماس اولیه با بیمار، نقش میانجی بین مردم و مسوولین بوده، تصریح کرد: برای اجرای دقیق و توسعه طرح پزشک خانواده ، باید پس از پیاده سازی آن در شهرهای کوچک تر مشکلات و چالش های آن به دقت بررسی و درنهایت به شهرهای بزرگ تر و از جمله تهران ختم شده تا با ایجاد آرامش نسبی به نظام مستدام کم هزینه متکی باشد.

هر لحظه بدهی میلیاردی درحال افزایش است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرای عمومی طرح پزشک خانواده را موجب کاهش هزینه ها، رضایت مندی مردم و تجلی نقش محوری پزشک خانواده دانست و افزود: مواجه با بدهی های سنگین سازمان های سه گانه بیمه گر، جامعه پزشکی را دچار مشکلات بسیاری کرده که هرلحظه هم این بدهی میلیاردی درحال افزایش است.

رییس سازمان نظام پزشکی تهران در ادامه، با بیان اینکه علی رغم بدهی سازمان های بیمه همکاران همچنان درحال ارائه خدمت بدون هیچ کم و کاستی هستند، یادآورشد: تلاش پزشکان با وجود بدهی ها دلیلی بر بی توجهی سازمان های بیمه به پرداخت بدهی خود نبوده و متاسفانه برای این تعویق منطق های قابل دفاعی هم ارائه نمی کنند.

دکترپیوندی فضای متشنج پیرامون جامعه پزشکی را یکی دیگر از چالش های این حوزه عنوان کرد و گفت: متاسفانه برخی بدون اطلاع از تمایز بین قصور و عارضه پزشکی، نظرات غیرکارشناسی خود را درجامعه اشاعه می دهند که با ایجاد فضای منفی جامعه پزشکی را مورد مواخذه قرارداده و دراین بین مردم و بیماران بیش از همه متضرر می شوند.

وی درپایان با تاکید بر تببین بین قصور و عارضه برای عموم جامعه، خاطرنشان کرد: امیدواریم با پاسخ های منطقی از ادامه این روند جلوگیری شده و این مسیر اصلاح شود.

photo_2017-01-01_19-43-39

ایران در رتبه ۱۵۳ هزینه های حکومتی در حوزه سلامت است

قائم مقام وزارت بهداشت درمراسم افتتاحیه دومین همایش سراسری پزشک خانواده، درباره کارنامه ۳۱ ماه طرح تحول، گفت: امروزه شاهد اظهارنظرهای عجیب برخی افراد درمورد طرح تحول هستیم درحالی که طبق بررسی های و آمارهای موجود بسیاری از ادعاها بی مورد است.

دکتر ایرج حریرچی با اشاره به پیشرفت کشور طی ۳۰ سال گذشته از لحاظ شاخص توسعه انسانی، بیان کرد: براساس مطالعات انجام شده آماری از ۳۲ سال منتهی به ۲۰۱۲، شاخص توسعه انسانی در کشور ما از ۷۴۲/۰ به یک رسیده که نشان دهنده رشد سالانه ۶/۱ درصدی است که تقریبا بیش از دوبرابر متوسط جهانی رشد داشته است.

سخنگوی وزارت بهداشت سلامت و طول عمر، میزان سطح سواد و آموزش و همچنین سطح زندگی مردم از درآمد ناخالص ملی را سه عنصر اصلی سلامت خواند و تصریح کرد: طی ۳۲ سال منتهی به ۲۰۱۲، کشور ما از لحاظ رفع موانع HGI، از بین ۱۹۵ کشور، پس از کره در رتبه دوم قرار دارد که یکی از نشانه های اصلی آن کاهش مرگ کودکان زیر ۵ سال از ۱۷۸ به ۱۹ درهرهزارنفر است.

قائم مقام وزارت بهداشت، اظهارکرد: متاسفانه کشور ما در حوزه پرداخت از جیب مردم به عنوان یکی از شاخصه های عدالت در سلامت رتبه ۱۵۹ و از لحاظ سهم سلامت از بودجه حکومتی رتبه ۱۵۳ را داراست.

وضعیت نامطلوب کشور در زمینه ضریب تخت بیمارستانی

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب کشور در زمینه ضریب تخت بیمارستانی، بیان کرد: درحال حاضر ضریب تخت بیمارستانی به ازای هزارنفر جمعیت، ۷/۱ بوده و حتی از برخی کشورهای منطقه هم کمتر است.

دکترحریرچی گفت: با مقایسه هزینه های نظام سلامت در سال های اخیر می توان گفت که علی رغم اقدامات بسیار موثری که انجام شده، هزینه های نظام سلامت افزایشی نداشته و دراوج هزینه های آن حتی کمتر از  سال های قبل از اجرای این طرح بوده است. و به طور کلی سهم بهداشت در قانون بودجه کشور از سال ۹۲ تا ۹۵ به ترتیب ۱۲ – ۱۱ – ۱۰ و ۹ درصد از کل بودجه کشور بوده است.

وی روند اعتبارات مصوب از محل هدفمندی یارانه ها برای بخش بهداشت را از سال ۹۳ تا ۹۵ به ترتیب ۶ هزار و ۲۵۰ میلیارد، ۴ هزار و ۲۵۰ میلیارد و ۴ هزار میلیارد عنوان کرد و یادآورشد: علی رغم تورم کشور بودجه این بخش کاهش داشته و لازم به ذکر است که علی رغم مصوبات در سال ۹۳، ۶ هزار و  ۵۰ میلیارد ، در سال ۹۴، ۳ هزار و ۳۸۶ میلیارد و در سال ۹۵ فقط هزار و ۱۰ میلیارد تومان داده شده است اما با وجود این مشکلات حتی ذره ای از تعهدات ما کم نشده است.

کاهش پرداختی از جیب مردم به ۶/۴۰ درصد

قائم مقام وزارت بهداشت درادامه از تشکیل پرونده الکترونیک برای ۵۲ میلیون ایرانی خبر داد و اضافه کرد: علاوه بر موارد ذکر شده یکی از مزایای طرح تحول کاهش پرداختی از جیب مردم به ۶/۴۰ درصد در سال ۲۰۱۴ بوده که از متوسط ۳۰ سال گذشته ۱۰ تا ۱۸ درصد کاهش داشته است.

دکترحریرپی درپایان خاطرنشان کرد: بهبود وضعیت بیمه ای کشور پس از اجرای طرح تحول گامی موثر درجهت افزایش دسترسی به خدمات بوده است که در ۲۰ درصد جامعه فقیر این پوشش بسیار بیشتر از سایراقشارجامعه بوده است.

گفتنی است در این همایش سه روزه که توسط سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ و با همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با مشارکت  ۲۰۰ نفر از اساتید برجسته رشته‏ های مختلف پزشکی و حدود ۱۸۰۰ نفر از همکاران پزشکابرگزار شد، ۲۰۰ عنوان از مباحث برگزیده بسته آموزشی پزشکان خانواده مصوب وزارت بهداشت ارایه شد.

dr-peyvandi-razi

«الحاوی» می تواند مبنای کار پژوهشی دردانشگاه ها باشد

مراسم رونمایی از ترجمه کتاب ‘الحاوی فی الطب’ ۲۸ آذرماه با حضور دکتر ولایتی رئیس کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمد ابراهیم ذاکر مترجم کتاب، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، دکتر پیوندی رئیس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی  و جمعی از اساتید و مسوولان  در سالن همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

دکتر پیوندی رئیس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ و رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در این مراسم گفت: کتاب «الحاوی فی الطب» یکی از بزرگترین، مستندترین و تأثیرگذارترین آثار تاریخ پزشکی است که ۱۱ قرن پیش توسط رازی نگاشته شده و در زمان خودش به بیش از ۵ زبان زنده دنیا ترجمه شده است. ترجمه کامل این اثر از زبان عربی به فارسی در این یادمان رونمایی می‏شود، همچنین رازی‏شناسان برجسته ایران و جهان در این آیین باشکوه آثار و اندیشه‏ های رازی و سهم او در توسعه دانش بشری به ویژه در حوزه پزشکی را تبیین خواهند کرد.

دکتر پیوندی ادامه داد: امروز تبیین و ترویج صحیح سرمایه‏های ارزنده طب سنتی از جهات مختلف مورد نیاز جامعه ماست.

وی گفت: جامعه علمی ایران به ویژه جامعه پزشکی به منظور نقش ‏آفرینی در روند تمدن‏سازی بر پایه دانش، نیازمند شناخت و پیوند با پیشینه پرافتخار خویش است و از سوی دیگر طب سنتی گنجینه‏ای معنوی مبتنی بر تجربیات پیشینیان و سرشار از فرضیات پژوهشی ناب است که مطالعه آنها برای یافتن روش‏های مؤثر پیشگیری و درمان بیماری‏های صعب‏العلاج الهام‏بخش خواهد بود و حرکت پرشتاب در مسیر گسترش مرزهای دانش بشری و دستیابی به مرجعیت علمی را سبب خواهد شد.

رییس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنان خود تمرکز توصیه‏های طب سنتی بر تغییر سبک زندگی و پیشگیری از وقوع بیماری، منطبق بر نیاز جامعه را یکی از  راهبردهای اساسی مدیریت منابع سلامت در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: سرمایه‏ گذاری در زمینه فرآوری داروهای گیاهی یکی از راهبردهای اقتصاد دانش بنیان در مسیرخودکفایی و ثروت آفرینی است.

وی افزود: استقبال و باور مردم به طب سنتی در کنار وجود منابع ارزنده به جای مانده از اسطوره‏های پزشکی ایران، فرصت‏هایی طلایی برای طب سنتی به شمار می‏آیند که به طور جدی با خطر افراط و تفریط تهدید می‏شوند.

دکتر پیوندی ضمن محکوم کردن سوء استفاده برخی افراد از استقبال و گرایش مردم به طب سنتی و طرح ادعاهای اغراق‏ آمیز، غیرمستندوخلاف واقع، خطر مداخلات غیرمجاز افراد فاقد صلاحیت در روند ارایه خدمات سلامتی به هم‏ میهنان و بعضا اختلالات زیان‏بار در روند درمان بیماری‏ها گفت: با کمال تاسف روشنگری‏های جامعه پزشکی نسبت به این گونه مخاطرات، از سوی برخی، ناآگاهانه و یا با سوءنیت، تعبیر به تقابل با طب سنتی می‏شود حال آن که از اساس تقابلی میان طب نوین و طب سنتی وجود ندارد. طب نوین بدون هرگونه تعصب، بر شواهد علمی مبتنی بر تجربیات و آزمایشات، در شرایط دقیق و کنترل شده و با تایید آمار و ارقام تکیه دارد و هر یک از آموزه‏های طب سنتی که با محک طبابت مبتنی بر شواهد تایید شود، مورد پذیرش آحاد جامعه پزشکی خواهد بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه تعداد قابل ملاحظه و فزآینده‏ای از پزشکان در قالب دوره‏ های دکترای تخصصی به منظور سامان‏دهی طب سنتی با رویکرد عالمانه و مبتنی بر شواهد پیشگام شده‏اند تا هم زمینه مداخله افراد فاقد صلاحیت در طبابت محدود شود و زمینه جستجوی شواهد علمی با رویکرد طبابت مبتنی بر شواهد برای آموزه‏های طب سنتی فراهم آید. افزایش پزشکان متخصص طب سنتی در سایه حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دیگر نهادهای فرادستی، نویدبخش استانداردسازی و سامان‏دهی طب سنتی و نیز شناخت متقابل و همگرایی میان طب سنتی و طب نوین است. آشنایی آحاد جامعه پزشکی با مبانی صحیح طب سنتی با گنجاندن مباحث ضروری در دوره آموزش پزشکی عمومی و نیز با استفاده از ظرفیت آموزش مداوم جامعه پزشکی، در این راستا راهگشاست.

n00002232-b

پاسخ به سوالات متداول درباره ثبت نام آرم طرح ترافيك سال ٩٦

پاسخ به سوالات متداول درباره ثبت نام آرم طرح ترافيك سال ٩٦

همكاران گرامي سلام
در خصوص ثبت نام آرم طرح ترافيك سوالات مشابه زيادي در سايت پرسيده شده است. در اينجا سعي خواهيم كرد به سوالات متداول پاسخي اجمالي دهيم.
١- به سايت سازمان نظام پزشكي تهران به نشاني www.tehranmc.org مراجعه فرماييد. در وسط صفحه كادر مربعي شكلي ظاهر مي شود كه مربوط به ثبت نام آرم است.
با كليك روي آن ٣ گزينه ديگر ظاهر مي شود. اطلاعيه، راهنماي ثبت نام و لينك ورود به سامانه.
٢- راهنما را با دقت مطالعه فرماييد. ليست مدارك مورد نياز را نيز در اطلاعيه ببينيد.
٣- تمام مدارك را آماده كرده، اسكن كنيد و سپس براي ثبت نام اقدام فرماييد.
٤- تا زماني كه تمام فيلد هاي مورد نياز پر نشوند و مدارك ضروري آپلود نگردند، ثبت نام نهايي نمي شود و اطلاعات شما روي ديتابيس قرار نمي گيرد. پس تا زماني كه كد رهگيري برايتان صادر نشده است، ثبت نام شما نهايي نيست.
٥- نياز به پست مدارك يا مراجعه حضوري به سازمان نيست.

از همکاری شما سپاسگزاریم.

inght

ثبت نام متقاضیان آرم طرح ترافیک سال ۱۳۹۶

همکار گرامی سلام

به اطلاع اعضا محترم سازمان می‌رساند در راستای استقلال بخشی به سازمان نظام پزشکی تهران و احیای هویت این سازمان، واگذاری آرم‌های ورود به محدوده طرح ترافیک از سال ۱۳۹۵ به نظام پزشکی تهران واگذار شده است. به فضل الهی آرم‌های مربوط به سال ۹۵، با بیشترین میزان رضایتمندی میان همکاران توزیع شد و این دومین سال است که نظام پزشکی تهران راسا اقدام به واگذاری آرم می‌نماید.

ثبت نام از متقاضیان اخذ مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک سال ۱۳۹۶ از تاریخ چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ لغایت سه شنبه ۷ دی ماه ۱۳۹۶ از طریق سایت نظام پزشکی تهران به آدرس www.tehranmc.org انجام خواهد شد.

برای ثبت نام سال ۱۳۹۶ سامانه جدیدی راه‌اندازی شده است که باعث شده کل زمان ثبت‌نام به حداکثر ۱۰ دقیقه کاهش یابد و نیازی نیست (مطابق رویه سال‌های گذشته)، مدارک برای سازمان پست شود، بلکه تمامی مدارک توسط متقاضیان اسکن و بارگذاری خواهد شد که در زمان و هزینه صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

با توجه به اینکه این سهمیه محدود بوده و به متقاضیانی که در محدوده اصلي طرح ترافیک سكونت و يا فعالیت دارند، تعلق خواهد گرفت، خواهشمند است چنانچه شرایط مندرج در اطلاعیه را دارا می باشید اقدام به ثبت نام فرمائید.

سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ

salimi_2

بهداد سلیمی: از جامعه پزشکی به خاطر همه تلاش هایشان تشکر می کنم

behdad_salimi_dakheli_2
c19r8056
همایش «مرور تجربه های پزشکی-ورزشی درمان و توانبخشی بهداد سلیمی»در مسیر رقابت های المپیک ۲۰۱۶ در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
این مراسم چهارشنبه ۱۷ آذر با حضور شعبانی بهار معاون وزیر ورزش، مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری، دکتر پیوندی رئیس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بهداد سلیمی قهرمان المپیک و همچنین جمعی از پزشکان و پیشکسوتان ورزش کشور آغاز شد.
رئیس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به جمع پزشکان و ورزشکاران، درمان ورزشکاران را افتخاری دیگر در جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانست.
دکتر علی اصغر پیوندی در خصوص رابطه جامعه ورزشی و جامعه پزشکی و درمانی کشور گفت: پزشکان هم در درمان بسیاری از بیماری‏ها و هم برای پیشگیری از بیماری توصیه به ورزش می‏کنند. ورزشکاران هم برای موفقیتشان در رقابت‏های ورزشی نیاز به رویکرد علمی پزشکی دارند. اوج همکاری و مشارکت پزشکی در عرصه ورزش، هنگام بروز آسیب‏های ورزشی است.
دکتر پیوندی اقدامات درمانی برای بهداد سلیمی را از شایستگی های جامعه پزشکی دانست و تآکید کرد: بهداد سلیمی در مدت ۸ ماه مانده تا المپیک دچار آسیب‏دیدگی شدید شد. در حالی که مجهزترین مراکز دنیا بیش از یک سال زمان برای بازگشت او به ورزش لازم می‏دانستند، تیم پزشکی با خودباوری و خلاقیت، در مدت ۸ ماه درمان و بازتوانی بهداد سلیمی و آماده‏سازی او برای حضور در المپیک و به عبارتی تولد دوباره بهداد سلیمی در زندگی ورزشی را امکان‏پذیر کرد.
وی از عملکرد تیم درمانی به عناون یک رکورد شکنی یاد کرد و با اشاره به اخلاق حرفه ای جامعه پزشکی خاطر نشان کرد: درست زمانی که عده‏ای با کج‏ سلیقگی در حال حاشیه‏ سازی‏های زیان‏بار نسبت به جامعه پزشکی بودند، تیم پزشکی در سکوت خبری و بدون جنجال و هیاهو پیگیر درمان و آماده سازی  بهداد سلیمی بود. بهداد سلیمی به عنوان یک سرمایه ملی مورد توجه همه مردم ایران بود و هست و موفقیت در درمان او قطعا یکی از افتخارات جامعه پزشکی به شمار می‏ آید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نکات قابل توجه در مسیر این درمان اشاره کرد و گفت: رابطه صحیح تیم پزشکی و بیمار؛ جلب مشارکت آگاهانه بیمار در روند درمان؛  تخصص، مهارت، خودباوری، جامع‏نگری و رویکرد بین رشته‏ای تیم پزشکی؛ و اطمینان بهداد به تیم پزشکی در سایه توکل به خدا و دعای هم میهنان رمز موفقیت فرایند درمان و بازتوانی بهداد سلیمی بود.
دکتر پیوندی در ادامه همچنین در تجلیل از تیم پزشکی توضیح داد: برای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مایه افتخار است که زحمت جراحی موفقیت آمیز بهداد سلیمی را جناب آقای دکتر کیهانی از اعضای برجسته هیات علمی این دانشگاه عهده‏دار بوده است. همین طور سرپرست تیم پزشکی بهداد و مسؤول کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری جناب آقای دکتر باقری و همچنین دکترامین نوروزی متخصص فیزیوتراپی هم از همکاران ما در دانشگاه هستند.
وی همچنین بر آمادگی این دانشگاه علوم پزشکی و متخصصان دانشگاه جهت ارائه خدمات در بخش های ارتوپدی، طب فیزیکی، پزشکی ورزشی، توانبخشی و فیزیوتراپی برای همکاری گسترده با فدراسیون‏های ورزشی با محوریت فدراسیون پزشکی ورزشی تصریح کرد.
رئیس سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ از جامعه پزشکی تقدیر کرد و گفت: وظیفه خود می‏دانم به عنوان خدمتگذار در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همین طور به نمایندگی از جامعه پزشکی پایتخت جمهوری اسلامی از زحمات همه اعضای تیم پزشکی بهداد سلیمی قدردانی کنم. از طرف جامعه پزشکی هم از بهداد سلیمی به خاطر اعتمادی که به جامعه پزشکی ایران کرد صمیمانه تشکر می‏کنم. همچنین از همسر گرامی بهداد سلیمی که با صبوری و همکاری و حمایت روحی عملا در فرایند درمان و بازتوانی بهداد نقش کلیدی داشتند قدردانی می‏کنم. فراموش نکنیم مشارکت همراهان و اعضای خانواده در فرایند اتخاذ تصمیمات صحیح درمانی اهمیت زیادی دارد و به طور کلی بدون همراهی و حمایت بانوان چه همسران و چه مادران، موفقیتی برای آقایان در عرصه‏های مختلف از جمله در رقابت‏های ورزشی متصور نیست.
در ادامه پنل تخصصی با موضوع مرور تجربه های درمان و توانبخشی بهداد سلیمی به سرپرستی دکتر داود باقری و حضور دکتر سهراب کیهانی جراح و دکتر امین نوروزی متخصص فیزیوتراپی برگزار شد.
دکتر باقری، در این پنل اظهار داشت: نقش اساسی در درمان را خود بهداد سلیمی ایفا کرد تا با انجام روزانه برنامه ها روند درمان را تسریع ببخشد.
دکتر باقری در خصوص جزئیات فعالیت تیم درمانی گفت: جلسات متعددی با فدراسیون وزنه برداری و فدراسیون پزشکی ورزشی برای انجام تمام روند درمان در داخل کشور برگزار شد که ما حصل آن اعتماد به تیم پزشکی ایرانی بود تا تمام مراحل را با دانش ایرانی و علم پزشکی و توانبخشی ایرانی ادامه بدهیم.
سرپرست تیم درمانی بهداد سلیمی در خصوص این تیم گفت: دکتر کیهانی و دکتر نوروزی نقش مهمی در این همکاری تیمی داشتند و موفق شدیم جمعی از پزشکان مرتبط با این حوزه را گردهم آوریم. وی حضور تیم های کارشناسی تغذیه، روان شناسی، جراحی، توانبخشی، بدنسازی و… را نمونه ای مطلوب از یک کار تیمی کامل دانست. دکتر باقری همچنین بر توسعه همکاری ها با جامعه پزشکی کشور تأکید و ابراز امیدواری کرد با تلاش های دکتر پیوندی این رویه و استفاده از پزشکان غرور آفرین کشورمان در مسیر درمان ورزشکاران تداوم یابد.
وی همکاری گروه های درمانی، ورزشی و خانواده بهداد سلیمی و همچنین همراهی رسانه های مختلف و هواداران را در روند درمانی بسیار موثر دانست.
در ادامه پنل دکتر کیهانی جراح و متخصص ارتوپدی به روند درمانی بهداد سلیمی پرداخت و در خصوص زوایای پزشکی این کار توضیح داد.
عضو هیإت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: چیزهایی هست که به انسان انگیزه می دهد. زمانی بهداد، برای ادامه درمان امکان سفر به خارج از کشور داشت اما وی گفت اگر دکتر کیهانی من را قبول کند من در ایران می مانم و ما الان دوست های بسیار خوبی هستیم واین بسیار ارزشمند است.
دکتر کیهانی ادامه داد: همدلی تیم درمانی در مسیر تداوم و تکمیل درمان بسیار موثر و مفید بود و همه تیم هماهنگ بودند. ما به کارمان در حوزه پزشکی اعتقاد داشتیم و سپاسگزاریم از فدراسیون وزنه برداری که به ما اعتماد داشتند و انتخاب تیم پزشکی را آزاد گذاشتند و خوشحالیم که تیم پزشکی ایرانی انتخاب شد و این حمایت خوبی برای ما بود.
به عنوان عضوی از خانواده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از دکتر پیوندی به دلیل همراهی ها و پیگیری ها و دلسوزی هایشان قدردانی میکنم.
دکتر نوروزی متخصص توانبخشی نیز در ادامه این برنامه به تشریح وضعیت درمانی پرداخت. وی گفت: پس از ۲۰ سال تجربه در زمینه توانبخشی پزشکی، روز خوب من در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۹۴ رقم خورد، روزی که همه برای درمان و بهبود و ضعیت بهداد همدل و هماهنگ شدیم. تا این روز همه ورزشکاران برای پیگیری روند درمانی خود به کشور آلمان می رفتند و درمان ورزشکاری در سطح جهانی و ملی در داخل کشور تقریباً محال بود.
دکتر نوروزی در خصوص فضای حاکم بر درمان سلیمی توضیح داد: درمان ورزشکاری در این حد و آن هم درحالیکه مسابقات المپیک در پیش بود بسیار کار سخت و دشواری بود. از طرفی دیگر عدم موفقیت در این زمینه موجب از بین رفتن اعتماد به تیم توانبخشی و درمانی داخلی می شدو این کار را بسیار دشوار کرده بود.
نوروزی با اشاره به کار تیمی و علمی در خصوص درمان سلیمی گفت: با مشاوره های مختلف، روش درمانی بسیار استانداردی را طراحی کردیم. بهداد برای ادامه روند درمان با وزن بیش از ۱۵۰ کیلوگرم باید دو هفته به صورت non weight و با استفاده از تجهیزات کمکی پیاده روی می کرد که بسیار مشکل می نمود. از یک آذرماه ۹۴ روند توانبخشی کلید خورد. با بهداد سلیمی اتمام حجت کردیم که از این روز دیگر روز تعطیلی وجود ندارد و شبانه روز باید کارکرد. این درحالی بود که پس از دو هفته از شروع کار یکی از بستگان وی فوت کرد و ایشان به دلیل روند شدید و فشرده درمانی اجازه نیافت که به این مراسم برود.
وی در خصوص نتیجه اقدامات پزشکی و توانبخشی گفت:در حالی که بسیاری از مسئولین امیدی به موفقیت تیم پزشکی نداشتند اما با اراده تیم پزشکی و تلاش های بهداد و خانواده ایشان کار را به پیش بردیم و به موفقیت بزرگی در این زمینه دست یافتیم.
نوروزی از همکاری های بسیار خوب فدراسیون وزنه برداری و فدراسیون پزشکی ورزشی در تداوم روند درمانی بهداد سلیمی تقدیر کرد و اذعان داشت: این اولین باری است که فعالیت های تیم پزشکی و درمانی در کسب نتایج مطلوب ورزشی مورد تقدیر قرار می گیرد. بنا بر این باید از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که این ابتکار و نو آوری را به خرج داد تشکر و قدردانی کنم.
بهداد سلیمی نیز با تقدیر از مجموعه علوم پزشکی شهید بهشتی برای برگزاری این برنامه اذعان داشت: درمان من با تلاش های تیم پزشکی به خوبی در ایران پیش رفت و تکمیل شد. از جامعه پزشکی به خاطر همه تلاش هایشان تشکر میکنم. تیم دکتر کیهانی و پرسنل اتاق عمل به همراه تلاش های دکتر نوروزی و همچنین حمایت های فدراسیون پزشکی ورزشی و مربی های من در مسیر درمان بسیار موثر و چشمگیر بود.
وی همچنین بر اهمیت تعامل همه بخش ها در تکمیل مراحل درمانی تاکید کرد و نقش تیم روانشناسی را در درمان خود بسیار حائز اهمیت دانست.
قهرمان جهان و المپیک در پایان سخنان خود از زحمات و تلاش های همسرش در طول مدت آماده سازی برای المپیک تقدیر کرد.
در پایان این مراسم از تلاش ها و همراهی های خانم نصرتی همسر بهداد سلیمی، مصطفی دالایی به دلیل تهیه فیلم مستند کوه آهن، سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری، حسین توکلی، سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری، و همچنین دکتر کیهانی، دکتر صمدی، دکتر نوروزی، دکتر باقری و حسین خطیبی به دلیل تلاش های شبانه روزی در روند درمان و آماده سازی بهداد سلیمی برای حضور در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ تقدیر شد.
برگزاری این مراسم در بیست و هفتمین سالروز تولد بهداد سلیمی باعث شد تا از شایستگی های وی در مسیر رکورد شکنی در المپیک ۲۰۱۶ و اعتماد به جامعه پزشکی ایرانی نیز قدردانی شود. علاوه بر این جشن تولدی هم برای وی در نظر گرفته شده بود که در پایان مراسم با حضور مسئولین و حاضرین در سالن برگزار شد.